default_mobilelogo

21.04. 2022 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi- święto wszystkich ekologów. W tym roku naszej akcji przyświecało hasło „Przedszkolaki ratują pszczoły”, w akcji wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Tego dnia dzieci wysłuchały wierszy i opowiadań o pszczołach, uczyły się piosenek o sławnej Pszczółce Mai i wykonywały prace plastyczne o tej tematyce. Oglądały także programy edukacyjne, z których mogły dowiedzieć się, dlaczego pszczoły są pożytecznymi oraz ważnymi dla całej planety owadami.

Wszystkie Przedszkolaki wzięły udział w specjalnych warsztatach, podczas których uczyły się wykonywania świec z prawdziwego wosku pszczelego, mogły również spróbować pysznego miodku nektarowo-spadziowego z lokalnej Pasieki Odrzańskiej. Aby dodać obchodom uroczystego charakteru, dzieci mogły przyjść do przedszkola ubrane w pszczółkowe akcesoria lub w kolorze żółtym.

Dziękujemy właścicielce Pasieki Odrzańskiej w Mrozowie za przekazane nam„skarby”, bez Pani wielkiego serca i zaangażowania nie moglibyśmy zrealizować tak ciekawych zajęć.

Zachęcamy Rodziców i Dzieci do dbania o pszczoły. Można je ratować poprzez:

- sadzenie miododajnych, kwitnących roślin w ogrodach i na balkonach,

- stawianie domków dla owadów w ogrodach,

- rozstawianie różnego rodzaju poideł, naczyń, z których owady mogłyby czerpać wodę (zwłaszcza podczas suszy),

- tworzenie łąk kwietnych,

- kupowanie miodu i wspieranie lokalnych pszczelarzy.