Wycieczka do Mironic - Wioska Indiańska.

25 kwietnia grupy ,,Pszczółki” i ,,Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do wioski Indiańskiej ,,Pocahontas” pod Wrocławiem. Celem naszej wycieczki było zapoznanie się ze zwyczajami, tradycjami i obrzędami indiańskimi, które szczególnie działają na wyobraźnie dziecięcą i niosą pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie. Dzieci zostały oprowadzone przez „Indian” po wiosce i przyjęte do szczepu indiańskiego. Wręczone im zostały opaski i pióra, następnie odbyło się malowanie twarzy i zapoznanie z tablicą indiańskich praw. W czasie zabaw integracyjnych, dzieci dostawały pieczątki za zdobyte sprawności. Wielkim przeżyciem było spotkanie z Wielkim Wodzem, który przyjął dzieci do szczepu indiańskiego. Była przysięga Indian, bojowe okrzyki i taniec zwycięzców :) Na dzieci czekały również zadania dla najbardziej odważnych Indian: strzelanie z łuku, specjalny tor przeszkód oraz nauka indiańskich gestów. Grupy pożegnały się z Wodzem i Szamanem, następnie udaliśmy się do autokaru szczęśliwi i uradowani po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do przedszkola.
To był dzień niesamowitych przygód i wspaniałych atrakcji!