W słoneczny poranek przedszkolaki z grupy „ Biedronki” i „ Jeżyki” pojechały autobusem do „ Kolejkowa” we Wrocławiu. „ Kolejkowo”   to cudowny świat w miniaturze. Zbudowana na Dworcu Świebodzkim makieta tętni życiem. W „ Kolejkowie ” podpatrujemy rolników przy pracach polowych, towarzyszymy w górskich wyprawach a nawet bierzemy udział  w akcji ratunkowej.  Dzieci mogły zobaczyć pracę  m. in. : kolejarzy, leśników, budowlańców, mechaników oraz ekipy pogotowia energetycznego, codzienne życie ludzi również w ich mieszkaniach. Można wybrać się na plażę i stok narciarski. Z dużym zainteresowaniem przedszkolaki oglądały wszystkie zwierzęta hodowlane w gospodarstwie rolnym. Podczas zwiedzania można oglądać architektoniczne perełki Dolnego Śląska. W miniaturowym     świecie dzień trwa 9 minut a noc 4. Po zachodzie słońca zapalają się latarnie na ulicach, skwerach i w mieszkaniach. Nasza  podróż  przez    „ Kolejkowo” była bardzo interesująca, w  jej trakcie  dzieci miały do wykonania różne zadania polegające na odnajdywaniu szczegółów, dzięki czemu doskonaliły spostrzegawczość. W nagrodę za dobrze wykonane zadania każde dziecko otrzymało naklejkę  „ Kolejkowa”  a  obie  grupy  otrzymały   pamiątkowe plakaty. Wszyscy bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszego Przedszkola.

View the embedded image gallery online at: