Czerwiec to miesiąc, w którym najstarsze grupy żegnają Przedszkole. Grupy : Misie i Jagody pożegnanie swoje miały 12.06.2019r  w Samorządowym Ośrodku Kultury, zaś grupa Stokrotki żegnała się z Przedszkolem 17.06.2019 roku w swojej sali w Publicznym Przedszkolu w Miękini. Dzieci ze swoimi Paniami przygotowały krótki program artystyczny i pożegnały wszystkich , którzy umilali ich czas w przedszkolu i przygotowywali do pójścia do szkoły. Ale to nie wszystko! Młodsze grupy też postanowiły pożegnać swoich starszych kolegów, co uczyniły 19.06.2019 r. Wszystkie przedszkolaki zebrały się w tym dniu na holu przedszkolnym i pięknie – wierszami, tańcami i piosenkami- pożegnały starszych kolegów, prosząc, aby nie było im smutno, bo przecież zawsze mogą nas odwiedzić . Uroczystość zakończyła się przemówieniem Pani wicedyrektor, która  wszystkim przedszkolakom życzyła słonecznych, bezpiecznych i udanych wakacji.