„Biedronki”  i  „ Jeżyki”  jadą  na wycieczkę…..

W  pierwszych  dniach  czerwca  dzieci  z  grup: „ Biedronki”  i „ Jeżyki” pojechały autokarem na wycieczkę  do  Młyna w Zawadce . Przedszkolaki  zapoznały się z pracą nieczynnego dziś młyna. Zobaczyły jakie maszyny tam pracowały,  poznały różne rodzaje zbóż, mogły nawet zobaczyć wiekowe koło, które było częścią dawnych żaren do mielenia. Po zwiedzeniu młyna „ Biedronki” i „ Jeżyki”  zostały zaproszone na degustację domowego chleba z konfiturami.  Następnie dzieci przeszły na bardzo atrakcyjny plac zabaw, gdzie były przygotowane różnorodne stanowiska. Przedszkolaki rzucały podkową do celu, jeździły na „Tyrolce”, pokonywały zróżnicowany tor przeszkód, były wyścigi „Kto pierwszy? ”  w nagrodę za świetnie wykonane zadania dzieci miały do dyspozycji  dmuchany zamek. Nie zabrakło też dyskoteki „na klepisku” pod ogromną wiatą.  Z apetytem zajadały upieczone kiełbaski  oraz  owoce . Nasza  wycieczka była bardzo udana:  dopisała nam pogoda, bawili się z nami profesjonalni animatorzy, gościli nas bardzo sympatyczni gospodarze, którzy zadbali o różnorodne atrakcje i bardzo interesująco oprowadzili nas po młynie. Zmęczeni ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola a zadowolone przedszkolaki pytały kiedy znów pojedziemy do Zawadki.