W maju odbył  się ostatni w tym roku przedszkolnym koncert muzyczny zatytułowany „ Szewczyk Dratewka, Lajkonik ,hejnał krakowski”. W koncercie wykorzystano gitarę , klarnet i syntezator. Dzięki tym instrumentom dzieci mogły wysłuchać słowno - muzycznej legendy o dzielnym szewczyku, który zabił smoka żyjącego w Krakowie; dowiedzieć się jak wygląda Lajkonik  oraz dlaczego hejnał krakowski w połowie został przerwany.

W trakcie przedstawienia artyści byli ubrani w stroje krakowskie . Ludmiła z grupy Misie zatańczyła brawurowo a krakowiaka,  a Maciek z Jagód był wspaniałym Lajkonikiem. Dzieci tańczyły i śpiewały krakowiaki wspólnie z prowadzącą.

Spotkania dzieci z muzyką artystyczną zawsze wprowadzają je w świat piękna, pasji oraz sztuki. Dzieci poznają różnorodność muzyki, instrumentów, śpiewu stają się wrażliwsze na otaczający nas świat.