W maju strażacy obchodzą Dzień Strażaka – przedszkolaki wiedzą i pamiętają o tym dniu  i  tradycyjnie z tej okazji  spotykają się ze strażakami. W tym roku  „Biedronki” i „ Jeżyki” w połowie maja poszły do Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Miękini na spotkanie ze strażakami. Przedszkolaki mogły porozmawiać ze strażakami, dowiedziały się o niebezpiecznej pracy strażaków, otrzymały odpowiedzi na zadawane przez nie pytania. Same też opisywały cechy odważnych ludzi. Dzieci oglądały wyposażenie remizy i wozów strażackich, z dużym zainteresowaniem słuchały dzielnych strażaków. Przedszkolaki mogły zobaczyć specjalistyczny sprzęt przeznaczony do różnych akcji np. używany podczas wypadków, w czasie powodzi oraz do gaszenia pożarów. Dzieci chętnie przymierzały strażacki hełm, z podziwem patrzyły na  pozostałe  części ubioru strażackiego oraz wyposażenie, które każdy strażak musi mieć. Wszyscy z ochotą  „polewali”  wodą  z  „ sikawki” a  największą radość sprawiło im  słuchanie  różnych sygnałów i siedzenie za kierownicą  strażackiego pojazdu. Na zakończenie dzieci wręczyły strażakom okolicznościowe upominki złożyły życzenia z okazji Dnia Strażaka  i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.