„My  lubimy  takie  bajki,

które  dobrze  kończą się…”

8 maja jest Dzień Bibliotekarza….  i  dlatego  dzieci  z  grupy  „ Biedronki”     i „Jeżyki” poszły do szkolnej  biblioteki  na  spotkanie  z  panią  bibliotekarką.  W tym roku szkolnym systematycznie raz w tygodniu spotykamy się z panią Alą, która przychodzi do przedszkola i czyta nam bajki, baśnie i legendy,  bardzo często prezentuje  je nam  metodą  „ Kamishibai”.  Z okazji święta bibliotekarza my poszliśmy do szkolnej biblioteki  do pani Ali. Dzieci zobaczyły jak wygląda biblioteka  -  niektóre  były  w bibliotece po raz pierwszy. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o księgozbiorze  - pokazała jak są ułożone  książki  tzn. nie  alfabetycznie tylko tematycznie. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób można wypożyczyć książkę z biblioteki ; przypomniała o „prośbie” książki  czyli o konieczności szanowania książek. Następnie przeczytała dzieciom bajkę którą później  wspólnie omówiły.  Na zakończenie dzieci wręczyły pani Ali okolicznościowe upominki i zostały poczęstowane cukierkami. Wszyscy zadowoleni wrócili do sal i już czekamy na kolejne spotkanie  z  panią  Alą  i  nową  bajką  -  no  bo  my  lubimy  bajki…….