Program „Mali Wspaniali”

Sport może wzbogacać życie dzieci o wiele bardziej, aniżeli wzbogaca dorosłych. Największą różnicą jest to, że kiedy dzieci zaczną uczestniczyć w sporcie w młodym wieku, są one znacznie bardziej skłonne do pozostania aktywnymi, gdy dorosną. Dzieci w swej naturze, są naturalnie aktywne, a czas spędzony w przedszkolu oferuje wiele możliwości, aby spożytkować swoją energię   w wychowanie fizyczne, czy sport. W rzeczywistości wysokiej jakości lekcje wychowana fizycznego są jedną z najlepszych sposobów odwracania obecnej tendencji otyłości u nastolatków. Możliwość uczestnictwa i rozwijania miłości do sportu i aktywności fizycznej ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia ich długotrwałej przyjemności z jego uprawiania.

„Mali Wspaniali” to program ogólnorozwojowy dla dzieci przedszkolnych, który został stworzony w 2008r. przez grupę pasjonatów oraz zawodników karate. Ambasadorem programu jest Anna Lewandowska, medalistka mistrzostw świata i Europy w karate .

Celem  programu  jest wspomaganie ogólnego rozwoju oraz sprawności umysłowej i ruchowej dziecka, a także działania profilaktyczne w zakresie wad postawy. Zajęcia odbywają się na podstawie autorskiego programu, przygotowanego z wiedzą zdobytą podczas studiów oraz wielu szkoleń metodycznych, a także dzięki doświadczeniom kadry pedagogicznej w wieloletniej pracy z dziećmi.

Również tym programem, po raz kolejny w naszym przedszkolu  zostały objęte dzieci  5 i 6 letnie. Zajęcia były prowadzone przez panią Małgorzatę Reduch, instruktorkę wychowania fizycznego, raz w tygodniu w sali gimnastycznej „Radosna Szkoła”. Rozgrzewka, ćwiczenia rozciągające oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe to stałe punkty zajęć. W formie testu sprawności dzieci były badane pod kątem czterech cech: sprawności, szybkości, zwinności oraz siły. Dzieci  za udział w programie  otrzymały medale i dyplom.

Dziękujemy Pani Małgosi za niezapomniane, sportowe chwile i super zabawę.