W ramach profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w dniach 28.10 i 30.10.2019 dzieci z Publicznego Przedszkola w Miękini spotkały się ze stomatologiem. Podczas tego spotkania uczyły się jak prawidłowo szczotkować, nitkować i dbać o swoje uśmiechy, aby był piękne, białe, ale przede wszystkim zdrowe. Oglądały przedstawienie o Maszy (bohaterce bajki „Masza i Niedźwiedź”), która odwiedziła gabinet dentystyczny, wspólnie rozwiązywały zagadki i uczyły się, które produkty są zdrowe dla ząbków, a które niekoniecznie. Warsztaty stwarzały również okazje do poznania nowego zawodu, a także przedstawienia pozytywnego wizerunku dentysty, co może w przyszłości wpłynąć na przebieg wizyty dzieci w gabinecie dentystycznym i ograniczenie ich stresu.