W minionym roku szkolnym rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu cykl spotkań muzycznych, dzięki którym dzieci mogły przenieść się do krainy muzyki. Muzyka jest wszędzie, kontakt z nią dostarcza wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych. Dzięki koncertom muzycznym dzieci mogą przenieść się do krainy muzyki, a przez to mają okazję poznać różnorodne instrumenty muzyczne oraz posłuchać muzyki z różnych stron świata. 22 października w naszym przedszkolu gościliśmy muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego z koncertem dla przedszkolaków „W Krainie Pani Muzyki”.
Był to koncert podczas którego dzieci poznały różne instrumenty perkusyjne, słuchały utworów wykonywanych na tych instrumentach. Niektóre z nich miały możliwość zagrać wspólnie z muzykami.