W naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w holu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Podczas uroczystości dzieciom towarzyszyli również ważni goście: Pan Wójt Jan Marian Grzegorczyn, Pani Dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Ewelina Mazurkiewicz, Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Magdalena Wlaźlak-Szał, Pani Wicedyrektor ds. Kształcenia Zintegrowanego oraz Wychowania Przedszkolnego Marzena Wantuch, rodzicie, dziadkowie, wychowawcy oraz personel przedszkola. Dzieci tego dnia przyszły do przedszkola ubrane na galowo. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Wszyscy obecni na uroczystości dumnie odśpiewali hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego”. Podczas występów dzieci recytowały wiersze oraz piosenki patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale również tłumaczące sens współczesnej polskości. Nie zabrakło również polskiego tańca ludowego ,,Krakowiaka” wykonanego przez jedną z grup. Podczas uroczystości wspólnie zrobiliśmy zdjęcie na tle flagi narodowej oraz symboli narodowych. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji oraz kształtowanie znajomości symboli narodowych naszego kraju. Uroczystość pozwoliła dzieciom na umiejętność zachowania zarówno pozytywnej postawy patriotycznej, jak i uczuć patriotycznych. Święto Niepodległości stało się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieje, że pozostanie on w pamięci naszych ,,Małych Polaków”.