„Bądź życzliwy dla każdego: dla małego, dla dużego,
Mów przepraszam i dziękuję - to nic przecież nie kosztuje”

19 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który był okazją, aby dowiedzieć się, co to znaczy być życzliwym i swoją życzliwość okazywać innym ludziom. W tym roku całe nasze przedszkole wypełniło się kolorem żółtym- symbolizującym życzliwość. Na holu głównym nasze starszaki wspólnie świętowały, zaprezentowały wierszyki o życzliwości,  śpiewały piosenki o dobrych manierach i grzecznych, magicznych słowach. Na koniec dzieci z grup „Chmurek”  i „Smerfów” udały się na spacer ulicami Miękini, aby rozdać żółte uśmiechy napotkanym przechodniom, mieszkańcom Miękini i urzędnikom. W ten sposób chciały okazać swoją życzliwość i zarazić inne osoby uśmiechem. Przedszkolaki odwiedziły takie instytucje, jak Nadleśnictwo, Urząd Gminy Miękinia, Samorządowy Ośrodek Kultury, Posterunek Policji, Bank Spółdzielczy, Urząd Pocztowy, a także pobliski sklep spożywczy. Wszystkim napotkanym osobom życzyły uśmiechu oraz miłego dnia.