DINOZAURY STWORY Z PRZESZŁOŚCI

Dinozaury to największe znane nam zwierzęta, które zamieszkiwały Ziemię kilka milionów lat temu. O ich istnieniu świadczą odnalezione kości oraz ślady odciśnięte w skałach i w ziemi. W dinozaurach jest coś magicznego i wyjątkowego, coś co przyciąga i interesuje dzieci. Wiadomo, że zwierzęta te już dawno wymarły i być może to dostarcza dzieciom dużej dawki wyobraźni, aby przywrócić je do życia. 13 lutego 2020r. dzieci z grupy Groszki przeniosły się w czasy prehistoryczne, kiedy to na Ziemi królowały dinozaury. Do przeżycia tej wspólnej przygody posłużyły różnego rodzaju ilustracje oraz dinozaury - zabawki. Na pamiątkę dzieci wykonywały bardzo dużo skamielin, odciskając łapy dinozaurów bądź całe dinozaury w wcześniej przygotowanej masie solnej. Trzeba przyznać, że dzieci znały dużo nazw dinozaurów , a wypowiadanie ich nazw nie sprawiało im większych trudności. Przeniesienie się w świat dinozaurów było bardzo fascynującym i ciekawym doświadczeniem.

View the embedded image gallery online at: