Dzień dobry,

Rząd RP przedłuża zawieszenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych  w szkołach i przedszkolach do dnia 26 kwietnia 2020r.

W związku z tym ograniczeniem przypominam o zakazie wstępu na teren Zespołu Szkolno – Przedszkolnego osobom postronnym i niebędącym jego pracownikami. Zakaz dotyczy w szczególności obiektów sportowych i placów zabaw.

Od dnia 15 kwietnia 2020r. nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miękini będą kontynuować edukację zdalną, a specjaliści szkolni pozostaną w dalszym ciągu do Państwa dyspozycji online.

Jednocześnie informuję, że egzaminy ósmoklasisty zostają przesunięte (prawdopodobne odbędą się w drugiej połowie czerwca 2020r.). O ich nowym terminie zostaniecie Państwo poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem.

Sekretariat szkoły pozostaje  nadal zamknięty  dla osobistej obsługi interesantów. Proszę o załatwianie spraw telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej:

TELEFON: 71 736 00 71

Ponadto przypominam Rodzicom dzieci do 8. roku życia, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się rodzicowi zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368) – który został przedłużony do dnia 26 kwietnia 2020r.

Przypominam o zakazie przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne: parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach, ogrodach botanicznych i zoologicznych.

Przypominam, że dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki, a tylko w obecności rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego.

Przypominam, że od 16 kwietnia zostaje wprowadzony obowiązek  zakrywania twarzy w miejscach publicznych.

To obostrzenia dotyczące  zdrowia i życia naszych dzieci i uczniów.  Pozostałe, znane nam już dobrze, zostają również przedłużone.

Życzę wytrwałości!

Nieustannie  z życzeniami zdrowia,