Od dnia 25 maja 2020r. wznowiliśmy zajęcia stacjonarne w przedszkolu.

Przypominam, że, aby wyrazić chęć powrotu dziecka do przedszkola, muszą Państwo zapoznać się z procedurami, a następnie na trzy dni przed planowanym przyprowadzeniem dziecka do przedszkola złożyć/przesłać oświadczenie i zgodę wraz z zapisanymi godzinami pobytu  dziecka na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez e-dziennik (konto dyrekcji), lub złożyć w skrzynce podawczej znajdującej się w przedsionku szkoły (wejście od strony przedszkola).

Jest to związane z rozwiązaniami logistycznymi, zapewnieniem kadry i odpowiedniej opieki, a także wypełnieniem wytycznych GIS.

Informuję, że dzieci przyjmowane są do przedszkola pojedynczo przez pomoce nauczyciela, po wcześniejszym zmierzeniu temperatury. Są ubrane w fartuchy, rękawiczki i przyłbice lub maski  - zgodnie z wytycznymi GIS – o czym warto wcześniej powiedzieć dziecku.

Rodzice nie wchodzą do placówki.

Grupy przedszkolne są mieszane, co oznacza, że dzieci niekoniecznie spotkają się ze swoimi koleżankami i kolegami.

Sala, do której trafią dzieci, jest zgodnie z wytycznymi MEN - bez dywanu, leżaków, pluszaków i innych zabawek, które trudno zdezynfekować.

Osoby pracujące w przedszkolu, jak i dzieci, zgodnie z przywołanymi wytycznymi, muszą zachować dystans społeczny. Zabawy w przedszkolu muszą odbywać się z zachowaniem 1,5 m odległości między nimi. Przeważać zatem będzie zabawa indywidualna.

Przed wysłaniem dziecka do przedszkola Państwa rozmowa z nim jest niezbędna, aby uniknąć niemiłego zaskoczenia czy wręcz strachu u dziecka.

Proszę nie zapomnieć również o obuwiu zmiennym i rzeczach do przebrania. Szatnie są puste, zdezynfekowane, a rzeczy z szatni są do odebrania, po wcześniejszym umówieniu się i odebraniu w przedsionku szkoły (wejście od przedszkola).

Drogi Rodzicu, przygotuj dziecko na zmiany!

Linki do dokumentów:

Zgoda rodziców