Dzieci z grupy „Biedronki” uczestniczyły w grupowym  projekcie „Plastelinowy Zwierzyniec”, który rozpoczął się we wrześniu 2019 r.  a zakończył w maju 2020 r. Po wprowadzeniu nowej  litery lub cyfry dzieci uzupełniały dodatkowe ćwiczenia w domu,  kreśląc szlaczki oraz lepiąc  z plasteliny lub z dowolnej masy, zwierzęta wg wzoru. Inspiracją ulepianek były pomysły zawarte w ćwiczeniach  „Kropli, kreski i litery”. Motoryka mała i grafomotoryka”  wydawnictwa WSiP.

Lepienie z plasteliny to nie tylko jedna z najlepszych aktywności rozwijających małą motorykę, zdolności manualne i sprawność dłoni. Jest to również świetna zabawa pobudzająca dziecięcą wyobraźnię. Podczas lepienia z plasteliny nasze pociechy uczą się planowania, cierpliwości, łączenia ze sobą poszczególnych elementów. Takie zabawy rozwijają kreatywność u dziecka, dodają pewności siebie oraz wiary we własne umiejętności.

Zapraszam do obejrzenia plastelinowej wystawy, która  zachwyca barwą, pomysłem, kreatywnością i twórczością. Brawo Biedronki !