Jesień to czas zbiorów owoców, sady wypełnione są po brzegi bogactwem witamin i zachęcają do zjadania przepysznych zdrowych jabłek, dlatego Groszki, Nutki i Stokrotki 2 października 2020 r.   wybrały się na wycieczkę do Maciejowego Sadu  w Lutyni. Dzięki pani Ewelinie która oprowadziła nas i opowiedziała kilka ciekawostek na temat  różnych odmian jabłoni takich jak Golden,  Champion i Ligol  oraz  o owadach pożytecznych  zapylających kwiaty tj. pszczoły i murarki  dzieci poglębiły swoją wiedzę.  Przedszkolaki były zachwycone wieloma odmianami owoców i podziwiały dorodne jabłka mieniące się w blasku słonecznych promieni. Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali obdarowani pachnącymi i soczystymi jabłkami, które  samodzielnie zrywali  z drzewa. Wycieczka do sadu była bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywarła na dzieciach wiele pozytywnych emocji.

Po wizycie w wielkiej chłodni podziękowaliśmy za gościnę.

Teraz już wiemy skąd biorą się jabłka w sklepie !

Dziękujemy Pani Ewelinie za umożliwienie dzieciom  poznania sadu, skosztowania pysznych jabłek i soku.