11 Listopada - Święto Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości dzieci z naszego przedszkola dumnie obchodziły narodowe święto, recytując wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dzieci w grupach również śpiewały piosenki, zatańczyły taniec z flagami oraz dumnie odśpiewały hymn narodowy. Przy piosence „Jesteśmy Polką i Polakiem” dzieci ,,wsiadły” do pociągu i odwiedziły najważniejsze miasta naszego kraju. Utrwalając znajomość polskich symboli, dzieci na zajęciach wykonały piękne kokardy narodowe, flagi oraz ,,Orły Białe”. Zajęcia o tematyce patriotycznej miały na celu kształtowanie miłości i przywiązania do ojczyzny, do wolnego kraju jego kultury i tradycji. Dzięki temu dzieci utrwaliły znajomość symboli narodowych naszego państwa oraz poznały wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

View the embedded image gallery online at: