Grupy Groszków, Nutek, Krasnali i Żabek przystąpiły do projektu pt. Bajki Kamishibai zorganizowanego przez panią Alę z biblioteki szkolnej.

Raz w tygodniu przez kilka miesięcy pani Ala  odwiedzała nasze przedszkole.

Celem tego spotkania było wzbudzenie zainteresowania dzieci głośnym  czytaniem  książek oraz  tworzenie wokół dzieci sympatycznej atmosfery kontaktu z książką, wyrabianie od najwcześniejszych lat potrzeby obcowania z kulturą żywego słowa oraz popularyzowanie alternatywnych w stosunku do telewizji i komputera form spędzania wolnego czasu.

Spotkania z książką sprawiły dzieciom wiele radości.  Z niecierpliwością czekały  kiedy w walizce pani Ali pojawi się nowa bajka lub legenda i pani Ala przyjdzie ją przeczytać.  Z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchały  czytanych utworów i odpowiadały na zadawane pytania.

Dziekujemy pani Ali za piękne bajki i czekamy na kolejną edycję.