Świadomość własnych emocji, umiejętność radzenia sobie z nimi, a także zdolność dostrzegania emocji u innych ludzi przyczyniają się do rozwijania pozytywnych relacji rówieśniczych, a także wpływają na jakość życia przedszkolaka. Brak umiejętności radzenia sobie z emocjami, takimi jak lęk, złość albo smutek mogą stanowić podłoże do rozwoju zaburzeń psychicznych u dzieci, a także wśród osób dorosłych. Jeśli chcemy wychować dzieci na dobrze funkcjonujących dorosłych, konieczne jest wspieranie ich rozwoju emocjonalnego, co staramy się robić w naszym przedszkolu.

W dniach 16-18 marca dzieci z grup młodszych: Wróbelki, Żabki, Misie, Biedronki, Groszki i Nutki brały udział w zajęciach psychoedukacyjnych „ W krainie emocji” prowadzonych przez psychologa. Przedszkolaki miały okazje poszerzyć swoją wiedzę na temat emocji, poćwiczyć rozpoznawanie i wyrażanie uczuć. Słuchały bajki o barwnych emocjach, bawiły się kostką emocji, rozpoznawały emocje na planszach, wcielały się w role pokazując uczucia poprzez mimikę i zachowanie. Na koniec rysowały swój aktualny nastrój i dowiedziały się, że każda emocja jest ważna i o czymś nas informuje.