Na parapecie skrzynek bez liku,

trochę nasionek, trochę słoików.

Każdy przedszkolak sadzi i sieje,

i co dzień patrzy, co się tam dzieje.

Pilnuje, żeby nie były suche,

a potem zbiera szczypior, rzeżuchę.

Myje i sieka na kanapeczki

zdrowe roślinki z własnej grządeczki.

Kalendarzowa wiosna już nadeszła, więc w grupie Groszków i Nutek można zauważyć pierwsze jej ślady - w salach pojawiły się wiosenne kąciki- zielony ogródek, w którym dzieci założyły cebulkową i fasolkową hodowlę. Najpierw dzieci aktywnie uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych pt. Wiosenna hodowla, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin.

W tym celu z dużym zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym przedmiotom (pojemniki, doniczki, podstawki, słoiki), a także nasionom i cebulkom. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki, jakie potrzebują rośliny do wzrostu.

Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności przez nauczyciela dzieci samodzielnie założyły na słoiki gazę opasując ją gumką recepturką, nalały wodę i włożyły fasolkę i cebulkę.

W ten sposób będą miały okazję obserwować co dzieje się każdego dnia z ich cebulką.

Możliwość codziennego kontaktu i obserwacji założonych hodowli uczy także odpowiedzialności w dbaniu o rośliny dlatego ustaliły dyżury do codziennego podlewania.