Puk, puk, puk ...w okienko! - Wyjdźcie dzieci prędko.
Idzie już wiosenka i słoneczko świeci.
Z baziami gałązkę w ręku ma wierzbową.
I za pasem wiązkę przylaszczek liliowych.

Idzie piękna pani z jasnymi włosami.
W zielonej sukience, wyszytej kwiatami.

Idzie, uderza witką wierzbową z baziami.
Pokrywa się wszystko młodymi listkami.

Słono złote świeci, idzie piękna pani.
Puk, puk ... chodźcie dzieci na wiosny spotkanie.

Na spotkanie z wiosną jak co roku udały sie dzieci z naszego przedszkola. Zgodnie z tym co mówi kartka kalendarza dnia 21 marca wszyscy postanowili uroczyście przywitać wiosnę .Na tydzień przed pierwszym dniem wiosny zorganizowany był "Kolorowy tydzień" w ramach realizowanego programu edukacyjnego "W krainie emocji "Każdego dnia królował w przedszkolu inny kolor oraz emocja z nim związana .Dzieci przychodziły do przedszkola ubrane  w określonym kolorze a na zajęciach tworzyły kolorowe prace plastyczne. Finał "kolorowego tygodnia"  został połączony z powitaniem wiosny .Poszczególny grupy miały zadanie stworzyć kolorową krainę oraz zaprezentować wiersz o swoim kolorze i tak mogliśmy podziwiać:

-czerwona kraina - kraina Biedronek i Krasnali, w której kwitnie miłość

-żółto-pomarańczowa -kraina Słoneczek bardzo radosna

-zielona -kraina Żabek, które czasami boją sie bocianów,

niebieska - kraina Misiów, które czasami się smucą

-fioletowa - kraina Nutek, w której tego dnia królowała złość.

Po przedstawieniu krain mogliśmy podziwiać krótki występ artystyczne w wykonaniu dzieci i wreszcie wszyscy doczekali sie nadejścia Pani Wiosny. W radosnej atmosferze przebiegały zabawy z gościem , były tańce i pląsy sesja zdjęciowa i spacer radosnym korowodem po Miękini