Dnia 12-go kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Krakowa z przedstawieniem pt.: „Wiwat zielony las!”. Głównym bohaterem przedstawienia był zając Strachuś, który wszystkiego się bał. Zostaje on wysłany przez zwierzęta do Sowy, ponieważ mają w lesie problemy z dziewczynką Zuzią. Zuzia straszy zwierzęta, zaśmieca las. Dzięki niemu, Sowie oraz niegrzecznej Zuzi dowiedzieliśmy się, dlaczego nie warto kłamać, źle się zachowywać w lesie oraz być niemiłym. Ponadto, poprzez tę ciekawą formę przekazu jaką jest teatrzyk, dzieci utrwaliły sobie posiadaną już wiedzę o poprawnych zachowaniach proekologicznych.

Aktorzy nawiązali z dziećmi bardzo dobry kontakt. Dzieci były zachwycone popisami aktorów, którzy na zakończenie zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy tanecznej. Przedszkolaki były zaangażowane w spektaklu i chętnie brały w nim udział.