default_mobilelogo

ABC
Chleba chcę,
lecz i wiedzieć mi się godzi,
z czego też to chleb się rodzi?


29 października dzieci z grupa „Biedronki” a dwa tygodnie później grupa „Zajączki”, na zaproszenie dziadka Nikoli Krzyżak, wybrały się z wizytą do piekarni „Maria” w Miękini.


W czasie wizyty dzieci zwiedziły pomieszczenia piekarni, magazyn, obserwowały pracę urządzeń służących do produkcji pieczywa. Mogły zapoznać się z tym jak wygląda przygotowanie ciasta na chleb, od momentu przygotowania zakwasu i jak wygląda piec do wypieku pieczywa. Dowiedziały się, jak długo „odpoczywa” ciasto, w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczone jest pieczywo, a także miały  okazję z bliska przyjrzeć się pracy piekarza. Na koniec dzieci zostały obdarowane zdrowym, ciemnym pieczywem z ziarnami słonecznika i bakaliowymi ciasteczkami. Były przepyszne.


My natomiast wręczyliśmy upominek- wielkie serc na patyku, gipsowego aniołka oraz przekazaliśmy książeczkę z naszymi rysunkami pt. „Wspomnienia z wycieczki do piekarni Maria”.  Była to wycieczka pełna niezapomnianych wrażeń.


Serdecznie dziękujemy  P. Lesławowi Banach i P. Zygmuntowi Pawka  oraz wszystkim pracownikom piekarni „Maria” za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę oraz P. Małgorzacie Krzyżak za zorganizowanie ciekawej i edukacyjnej wycieczki i pomoc w opiece nad dziećmi.  

Grupa „Biedronki” i „Zajączki”