Przedszkolaki z grup  Krasnale i Groszki realizując temat o owocach, drzewach owocowych, sadzie o tym co dzieje się jesienią oprócz tradycyjnych zabaw i zajęć w sali miały okazję pobawić się i pouczyć nieco inaczej.

Dnia 03.10.2019r. corocznym zwyczajem udały się na wycieczkę autokarową do sadu do Lutyni. Tam obejrzały owocowe drzewka, dowiedziały się ciekawostek dotyczących ich uprawy i poznały czynności jakie wykonuje sadownik. Przedszkolaki ochoczo zrywały i zajadały soczyste jabłka. Dla przedszkolaków wizyta w sadzie była kolejną udaną poznawczą wyprawą, z której przyniosły sobie skarby do kącików przyrody, zobaczyły drzewka owocowe, usłyszały wiele interesujących informacji na temat uprawy drzew owocowych.