W dniach od 7 do 10 października trwał w naszym przedszkolu Kolorowy  Tydzień Owocowo-Warzywny, promujący zdrowy styl odżywiania. W czasie „kolorowych dni” dzieci brały udział w różnych przedsięwzięciach. Były to m.in. warsztaty kulinarne, pogadanki na temat zdrowego odżywiania, degustacja owoców i warzyw, tworzenie tematycznych prac plastycznych. Codziennie dzieci przychodziły ubrane w kolor warzyw i owoców dominujących danego dnia:

- pomarańczowy (tego dnia tematem przewodnim była dynia, pomarańcza, marchewka),
- czerwony( tematem przewodnim był pomidor, jabłko, papryka),
- zielony (tematem przewodnim był brokuł, groszek, sałata, kapusta),
- fioletowy (tematem dnia był burak, jagody, bakłażan, śliwka).

Dziękując za wspólną zabawę, mamy nadzieję, że taka promocja zdrowego odżywiania zachęci zarówno dzieci, jak i rodziców do częstszego spożywania warzyw i owoców, a tym samym do dbania o zdrowie całej rodziny.