Początek października był w naszej grupie czasem warzyw i owoców.– dzieci wzbogaciły i utrwaliły wiedzę na temat ich walorów zdrowotnych. Naszą witaminową przygodę rozpoczęliśmy od zorganizowania ekspozycji warzyw i owoców w kąciku przyrody. Maluchy z radością przynosiły przeróżne owoce i warzywa. Przez cały tydzień Krasnale poszerzały swoją wiedzę dotyczącą ich wartości odżywczych. Miały okazję porównać ich kształt, wielkość, twardość, zapach i smak. Dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma ich spożywanie. Wykonywały rożne prace plastyczne degustowały witaminki a z pozostałych  zgromadzonych owoców zrobiliśmy koktajl owocowy, na który dzieci z niecierpliwością czekały. Wrzucały pokrojone owoce do blendera i obserwowały, co powstanie  zmiksowaniu ich. Wszystkie z ochotą popróbowały pysznego soczku. Smakowało wszystkim! Z zaciekawieniem wysłuchały „Rzepkę” J. Tuwima a potem same wcielały się w rolę bohaterów. Uwieńczeniem całego tygodnia by bal zdrowego przedszkolaka - Wszystkie dzieci bawiły się świetnie.

Dzieci już wiedzą, że „aby być zdrowym jak ryba, trzeba jeść owoce i warzywa!”