25 XI 2019 roku  obchodziliśmy  Światowy Dzień Pluszowego Misia. To już kolejny listopad z naszym ukochanym pluszowym misiem. W dniu „urodzin” sympatycznego bohatera książek, który mimo upływu lat nie ma konkurencji w nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawkach i  nadal jest niezwykle ważną częścią dziecięcego świata,  najsympatyczniejszą zabawką, bo jest najlepszym przyjacielem  i niezastąpioną przytulanką.

W naszym przedszkolu  odbyło się  podsumowanie konkursu plastycznego  pt. Misie, miśki i misiaczki. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą o misiach, zachęcenie do wypożyczenia i przeczytania książek oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych . Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca, który  jest przyjacielem dzieci  oraz  kimś bardzo bliskim i często niezastąpionym. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek kredką, obraz malowany farbami,  wyklejanka, praca przestrzenna etc.   Organizatorkami konkursu były Panie: Ewa Hołyńska oraz Mirosława Romanowska. Po krótkiej rozmowie i wspólnej zabawie przy piosence pt. „Misie dwa” nastąpiło wręczenie nagród, dzieciom biorącym udział w konkursie. Wszystkie prace były piękne. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału w konkursie za rok. Prace zostały wyeksponowane w holu przedszkolnym i stanowią jego piękną dekorację. Wystawę uzupełniają wiersze o misiach. Po wręczeniu nagród każda grupa kontynuowała „misiowe” zabawy w swojej sali.