Witam,

zapraszam Państwa bardzo serdecznie na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który będzie odbywał się w hali widowiskowo – sportowej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Miękini  w najbliższą sobotę, tj. 07 grudnia 2019r. Start -godzina 14.00.

Jest to przepiękna inicjatywa Gminy Miękinia, Samorządowego Ośrodka Kultury

w Miękini, jak również  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miękini.

Jednocześnie zwracam się do Państwa z ogromną prośbą – podczas kiermaszu wolontariusze z naszej szkoły będą zbierali pieniądze do puszek Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową (opatrzeni stosownymi identyfikatorami), której podopiecznym jest uczeń klasy 8b Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym
w Miękini – Karol Wojtczak.

W wakacje zdiagnozowano u chłopca wyściółczaka  - guza, który umiejscowił się w rdzeniu kręgowym. Chłopiec był operowany. Wymaga rehabilitacji, ponieważ w wyniku ucisku stracił czucie w nogach, w chwili obecnej porusza się na wózku inwalidzkim. Dodatkowo Karol ma niestety inne guzy – w okolicach płatów czołowych, w ślimakach usznych, w okolicach kości ogonowej, co uniemożliwia w tym momencie podjęcie jednoznacznej decyzji i formy leczenia, ale pozwala na rehabilitację, która wymaga jednak dużych nakładów finansowych.

Obecnie Karol realizuje obowiązek szkolny w domu lub na oddziale rehabilitacyjnym.

Karol, mimo swoich ogromnych problemów zdrowotnych, charakteryzuje się niewątpliwie zaradnością, samodzielnością i nieustępliwością w podejmowanych przez siebie działaniach.

Karol to osoba lubiana – mimo przeciwności, które pojawiały się na jego drodze, zawsze starał się rozbawiać kolegów, brać udział w życiu społeczności klasowej i swoim poczuciem humoru rozweselać nawet tych najbardziej posępnych i zatroskanych.

Niejednokrotnie zdarzało się, że dobrym słowem Karol wspierał swoich rówieśników

i zawsze był chętny do działań na rzecz innych, a teraz sam potrzebuje od nas wsparcia

i pomocy, dlatego nie bądźmy obojętni, poruszmy nasze serca i włączmy się aktywnie

do działań na rzecz Karola.

Z poważaniem,

Wlaźlak – Szał – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miękini