.                            Kiermasz Bożonarodzeniowy

.                                   sobota 07.12.2019 r.

L.p.

Grupa

1.

14.00-15.00

Występ przedszkolaków z Publicznego Przedszkola im. Orła Białego w Miękini – tańce ludowe

2.

15.05-15.20

Rodzinne kolędowanie

Kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu Państwa Kuneckich

3.

15.25-15.45

Pokaz Streetdance w wykonaniu Akademii Tańca i Ruchu Damiana Kluki z Brzegu Dolnego

4.

15.50-16.05

Występ Chóru szkolnego pod przewodnictwem p. Katarzyny Sobańskiej

5.

16.10-16.30

Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Miękini - kl.2a, pod opieką p. Grażyny Worobiec

6.

16.35-16.55

Występ Centrum Kultury i Tańca Hajdasz

7.

17.00-17.10

Pokaz gimnastyki artystycznej grupy OPEN ART

8.

17.15-17.30

Występ Zespołu Tanecznego Feniks

9.

17.35-17.55

Pokaz w wykonaniu Wrocławskiego Klubu Sportowego Taekwon-do

Występ Dziecięcej Grupy Teatralnej z Brzezinki Średzkiej i Miękini

Kolędowanie z Zespołami Senior, Lutynianie i Krępiczanie

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Fotobudka

Dmuchańce dla dzieci

Stoiska z ozdobami świątecznymi

Stoiska ze świątecznymi potrawami i ciastami

Gry i zabawy dla przedszkolaków biorących udział w projekcie Mali Wspaniali, koordynator p. Małgorzata Reduch – korytarz szkolny

Zaproszenie do udziału w Maratonie Pisania Listów – inicjatywa ratująca życie , hasło: „Napisz list! Zmień życie!” Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia Amnesty International mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka – organizatorem akcji po raz kolejny jest wolontariat szkolny, pod opieką p. Anny Osieckiej, p. Marzeny Śnieżek – korytarz przy hali

Zbiórka charytatywna:

Podczas kiermaszu wolontariusze z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miękini będą zbierali pieniądze do puszek Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową (opatrzeni stosownymi identyfikatorami), której podopiecznym jest uczeń klasy 8b Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Miękini – Karol Wojtczak.

W wakacje zdiagnozowano u chłopca wyściółczaka  - guza, który umiejscowił się w rdzeniu kręgowym. Chłopiec był operowany. Wymaga rehabilitacji, ponieważ w wyniku ucisku stracił czucie w nogach, w chwili obecnej porusza się na wózku inwalidzkim. Dodatkowo Karol ma niestety inne guzy – w okolicach płatów czołowych, w ślimakach usznych, w okolicach kości ogonowej, co uniemożliwia w tym momencie podjęcie jednoznacznej decyzji i formy leczenia, ale pozwala na rehabilitację, która wymaga jednak dużych nakładów finansowych.

Karol, mimo swoich ogromnych problemów zdrowotnych, charakteryzuje się niewątpliwie zaradnością, samodzielnością i nieustępliwością w podejmowanych przez siebie działaniach.

Karol to osoba lubiana – mimo przeciwności, które pojawiały się na jego drodze, zawsze starał się rozbawiać kolegów, brać udział w życiu społeczności klasowej i swoim poczuciem humoru rozweselać nawet tych najbardziej posępnych i zatroskanych.

Niejednokrotnie zdarzało się, że dobrym słowem Karol wspierał swoich rówieśników

i zawsze był chętny do działań na rzecz innych, a teraz sam potrzebuje od nas wsparcia

i pomocy, dlatego nie bądźmy obojętni, poruszmy nasze serca i włączmy się aktywnie

do działań na rzecz Karola.