W kalendarzu zima, a za oknem próżno czekać na to, że spadnie śnieg. Przedszkolaki chciały się pobawić, polepić ze śniegu…Czy uda się stworzyć śnieg w przedszkolnym zaciszu? To postanowiły sprawdzić dzieci z Grupy Krasnale. Na początku rozpoczęliśmy od wymienienia składników potrzebnych do wyczarowania naszego śnieżnego puchu oraz omówienia właściwości śniegu. Poszukiwali odpowiedzi na pytania: jaki jest śnieg?, jakiego kształtu są płatki śniegu?, kiedy śnieg się topi? A następnie rozpoczęliśmy próby wykonania sztucznego śniegu. To, co powstało było dla nas wielkim zaskoczeniem. Wyglądał jak prawdziwy. Dobrze się lepił. Była tylko jedna różnica: nie był zimny! Ale dzięki temu nie zmarzły nam ręce. Oczywiście mogliśmy z nich stworzyć ciepłe śniegowe kule, które nie stopiły się nawet w ciepłym pomieszczeniu. Zabawy i radości było mnóstwo, bałaganu również.:)