Grupa V ,,Pszczółki" - Przedszkole Samorządowe nr 77 w Białymstoku

Pszczółki

,,W naszym przedszkolu jest grupa Pszczółek.

Pszczółek gadułek jest pełen ulek.

Te Pszczółki bawią się, śmieją i psocą, psikusy robią z wielką ochotą.

Nad wszystkim czuwają tu większe Pszczółki, są dla nas wszystkich jak przyjaciółki.

Gdy się bawimy, wszędzie latamy, a gdy jest obiad przy stole siadamy.

Uczymy się pilnie, bo wszyscy wiemy, kto się nie uczy ten ma problemy!”.

Nasza grupa liczy 25 dzieci 6 - letnich. Naszą wychowawczynią jest Pani Kasia Banaszkiewicz. Uczymy się w naszej grupie przestrzegania zasad zgodnego życia, ze szczególnym naciskiem na swobodne i kulturalne komunikowanie się. Staramy się wspólnie rozwiązywać konflikty, umiejętnie radzić sobie w sytuacjach trudnych, dostrzegać różnice między dobrem a złem. W ciągu dnia mamy czas i miejsce na zabawę, naukę, posiłki i wyjście do ogrodu czy na spacer. Poznajemy literaturę dziecięcą, nowe literki i cyferki. Uczymy się wielu piosenek i wierszyków.  W naszej przedszkolnej gromadce czujemy się wspaniale, bawimy i uczymy się wytrwale. Gry, puzzle, układanki i różne malowanki cierpliwości wymagają, ale świetnie rozwijają.