Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

7 października 2022r. dzieci z gr. Groszki uczestniczyły w praktycznych zajęciach  kulinarnych. W tym celu  udały się do świetnie wyposażonej kuchni stworzonej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, gdzie pod okiem pani Ewy i Magdy zabrały się do zrobienia sałatki owocowej. Przed przystąpieniem do pracy  dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny. Założyły fartuszki i już wyglądały jak  prawdziwi kucharze gotowi do pracy.

Nutki w tym czasie postanowiły zrobić pyszny kompot. Poznały etapy powstawania pysznego napoju i przystąpiły do pracy.

Przedszkolaki pokazały, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem podczas krojenia na małe kawałki owoców tj. jabłka, gruszki, banany, winogrona i pomarańcze.

Pokrojone  owoce dokładnie  wymieszały i sałatka była gotowa, a potem ze smakiem wszystko zjadły. Było pysznie, kolorowo i zdrowo!  Owoce w takiej postaci, smakowały tym bardziej że był to efekt ich pracy.

Na koniec dzieci stwierdziły, że przepis na tą pyszną sałatkę i kompot jest bardzo prosty, dlatego będą pomagały w domu –zachęcając przy tym domowników do zdrowego stylu życia.