default_mobilelogo

Miesiąc maj jest szczególnym miesiącem dla wszystkich dzieci - świętujemy

 „Dzień Mamy”.

            W naszym przedszkolu realizowany był  program edukacyjny „Laurka dla Mamy”, który objęty jest honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego oraz Prezesa Dolnośląskiej Izby Lekarskiej. To inicjatywa profilaktyczna Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii oraz Wojewódzkiej i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa dolnośląskiego.

            Program „Laurka dla Mamy – Badajcie się drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy”, łączy edukację dzieci w zakresie zdrowia z motywowaniem dorosłych do aktywnego i systematycznego udziału w badaniach profilaktycznych. Celem programu jest popularyzacja wśród dzieci w wieku przedszkolnym zasad zdrowego stylu życia, poznanie i utrwalenie słowa „profilaktyka” oraz motywowanie kobiet do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym, w tym cytologii.

            Laurka na Dzień Matki to idealny prezent od przedszkolaka, który każda mama przyjmie z radością i wzruszeniem. Obdarowując ukochaną mamę laurką – dzieci wyrażają swoje przywiązanie i miłość, bo w przygotowanie tego niepowtarzalnego podarunku wkładają ogrom pracy i wysiłku. Co więcej ta piękna pamiątka przetrwa zdecydowanie dłużej niż kwiaty, czy czekoladki.

            Przez cały maj dzieci podczas zajęć w przedszkolu poznawały słowo „profilaktyka”,brały udział w zajęciach prozdrowotnych, kolorowały laurki i po podpisaniu przekażą je swoim mamom w dniu ich święta.