sdrowy przedszkolak

Nasze przedszkole zakwalifikowało się do pierwszej z szeregu akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka, koncentrującej się na zdrowym żywieniu maluchów. Akcja ma na celu pokazanie rodzicom, wychowawcom przedszkolnym oraz samym dzieciakom, jak zastąpić niezdrowe produkty żywnościowe w codziennej diecie równie smacznymi, ale wartościowymi. Wspólnie, poprzez edukacyjne gry i zabawy, możemy osiągnąć niezwykłe efekty!

Dlaczego akcja Piramida Zdrowego Żywienia jest ważna i potrzebna?

Badania i statystyki przeprowadzane w ostatnich latach przez naukowców w Polsce i na świecie są naprawdę zatrważające. W Polsce otyłych chłopców jest trzy razy więcej niż 40 lat temu, a dziewczynek aż jedenaście razy więcej! – wynika z badań warszawskiego Instytutu Żywności i Żywienia. Blisko 20% dzieci w wieku przedszkolnym ma nadwagę, czego przyczyną są złe nawyki żywieniowe i brak ruchu, nie uwarunkowania genetyczne – alarmują naukowcy na łamach „American Heart Journal”.

Poprzez Piramidę Żywienia Przedszkolaka chcemy poruszyć ważny problem, jakim jest zdrowe odżywianie dzieci. Mamy nadzieję, że akcja ta będzie sygnałem dla wychowawców i rodziców do dalszego wdrażania zasad zdrowego żywienia w codziennym życiu.

Drodzy nauczyciele i rodzice,

Po wejściu na stronę http://lionfitness.ankietka.eu/index.php?sid=75315&lang=pl znajdziecie ankietę dotyczącą odżywiania dzieci w wieku przedszkolnym. Ankiety są anonimowe, zostały przygotowane przez pracowników naukowych SGGW w Warszawie i służą tylko i wyłącznie do celów badawczych, dlatego prosimy o uczciwe wypełnienie, zgodnie ze swoją wiedzą, bez korzystania z pomocy naukowych.