default_mobilelogo

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca nauczycieli, uczniów i ich rodziców do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi właściwego zachowania w teatrze, ze spektaklami w formie wideo czy do wirtualnego spaceru –  gdzie jest to tylko część bogatej oferty Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Propozycję swoją dzieli na kilka obszarów:

Bon ton w teatrze

Seria krótkich filmów animowanych dla najmłodszych, w której rodzeństwo – Moni i Uszko – uczą zasad prawidłowego zachowania w teatrze. W co się ubrać? Jak trafić na swoje miejsce bez nawigacji? Co robić, gdy na widowni zacznie nam burczeć w brzuchu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć pod adresem: http://vod.teatrwielki.pl/edukacja/

Spektakle

Za pośrednictwem platformy http://vod.teatrwielki.pl/ można skorzystać z repertuaru Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. W zamieszczonych tam nagraniach spektakli znajdują się propozycje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.

Wirtualny spacer po teatrze

Podczas wirtualnego spaceru, za pomocą filmów i materiałów interaktywnych, można zapoznać się z dziejami Teatru Wielkiego w Warszawie, dowiedzieć się jaki jest wygląd i znaczenie pomieszczeń znajdujących się w Teatrze i jak funkcjonują w nim liczne pracownie.

Galerie Opera w 3D

W trójwymiarowej przestrzeni zaprezentowane są wystawy tematyczne przygotowane w ramach projektu Galeria Opera. Opowiadają one o twórczości wybitnych polskich artystów.


Cala oferta online Teatru Wielkiego - Opery Narodowej znajduje się pod adresem: http://vod.teatrwielki.pl/

 

źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/materialy-edukacyjne-teatru-wielkiego--opery-narodowej

 

Wlaźlak – Szał – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miękini