default_mobilelogo

Biblioteka  poleca dla najmłodszych

 

W głośnym czytaniu bajki chodzi nie tylko o kolejną historyjkę , ale o bycie ze swoim dzieckiem, o poświęcenie mu swojego czasu, tak by czuło się najważniejsze na świecie . Czytanie dziecku bajki buduje więź pomiędzy dorosłym a maluchem. Ta więź będzie bardzo ważna , gdy dziecko wejdzie w okres dojrzewania . Zdobyte podczas czytania bajek zaufanie wobec rodzica pozwoli mu uniknąć wielu złych decyzji.

http://rodzice.net/news/bajki/

Czytaj dziecku darmowe bajki o przygodach Elfów, rozwijaj wyobraźnię i przenieś się do magicznego świata latających prezentów i czekoladowych domków.

https://www.elfibajka.pl/bajka-do-czytania.html

Edukacyjne bajki do czytania. Historie i opowiadania dla dzieci.

https://www.bajkidoczytania.pl/bajki

Dzieci uwielbiają czytanie bajek! Mamo, tato przeczytaj bajkę! Bajki do czytania dla dzieci przez rodziców i dziadków. Mamy także opowieści, wiersze i legendy dla najmłodszych na dobranoc i nie tylko. Zapraszamy! 

https://miastodzieci.pl/bajki/k/bajki-do-czytania/

Bajki pełnią ważną funkcję w życiu dziecka – nie tylko pobudzają wyobraźnię, ale też pomagają zrozumieć otaczający nas świat i rządzące nim prawa.

https://mamotoja.pl/bajki-do-czytania-lista-najlepszych-bajek-dla-dzieci,ksiazki-dla-dzieci-artykul,23260,r1p1.html

 

Czytane bajki do słuchania

https://www.youtube.com/watch?v=PWKzhmyHFKA

 

 Zachęcam do czytania dzieciom, ale także do przysyłania zdjęć ze wspólnego czytania na adres   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., które pozwolą stworzyć piękną pamiątkę i zostaną umieszczone na stronie internetowej.

 

Opracowała: Alicja Skoczylas

Nauczyciel bibliotekarz