Biblioteka szkolna, strona 2 - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stężycy

Przedszkole w Miękini uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Ministerstwa Edukacji i Nauki, promującym czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.  W jego ramach zakupionych zostało ponad 200 książek dla naszych przedszkolaków w odpowiedzi na zapotrzebowanie czytelnicze dzieci, a także zgodnie z oczekiwaniami wychowawców, dla których książeczki są pomocą w pracy. Są wśród nich pozycje dla każdej grupy wiekowej, od krótkich bajeczek w  twardych oprawach dla maluchów do grubych książek pełnych baśni lub opowiadań dla starszaków. Zakupione nowości powędrowały do wszystkich sal przedszkolnych, uzupełniając i wzbogacając dotychczasowe księgozbiory, wystarczy tylko po nie sięgnąć. Książki te mają bawić, rozwijać wyobraźnię i wrażliwość dzieci, uczulać na krzywdę innych, ale także na współczesne zagrożenia. Mamy nadzieję, że książeczki te staną się prawdziwymi przyjaciółmi naszych przedszkolaków i umilą im czas spędzany w przedszkolu.