default_mobilelogo

Gry planszowe, które pozwalają lepiej zrozumieć dzieciom emocje

 

Czas spędzony razem w domu, kiedy przedszkola są zamknięte warto poświęcić na budowanie relacji ze swoimi dziećmi, lepsze poznanie się oraz pracę nad emocjami.

W tej sytuacji świetnym rozwiązaniem są różnego rodzaju rodzinne gry planszowe.

Oto kilka propozycji, które pozwolą lepiej zrozumieć emocje i przyjemnie spędzić czas z bliskimi w domu.

 

PYTAKI — NieZwykła Gra Rodzinna

Poznajcie swoje emocje, marzenia i potrzeby!

“Pytaki” to gra dla rodziny, która integruje, zachęca do rozmawiania na różne tematy oraz zacieśnia więzi między rodzicami i dziećmi. Do wspólnej zabawy mogą zasiąść nawet czterolatki, ponieważ zasady gry są dosyć proste. W każdej rundzie gracze losują żetony z pytaniem lub zadaniem do wykonania. Wszystkie odpowiedzi i aktywności mają na celu pogłębienie wiedzy o sobie lub o bliskich.

 

 

Gra edukacyjna Co za emocje !

Kapitan Nauka

Gra edukacyjna “Co za emocje!” jest przeznaczona dla dzieci już od trzeciego roku życia.              To kreatywna i żywiołowa gra, która uczy rozpoznawać swoje i cudze uczucia oraz je wyrażać. Gracz ma za zadanie zaprezentować innym uczestnikom przedstawioną na karcie emocję w określony sposób. Można to robić  słowami, mimiką, dźwiękami czy gestami. To bardzo dobry sposób na rozwijanie komunikacji, który pobudza wyobraźnię emocjonalną, kreatywność, empatię oraz umiejętność kojarzenia, a nade wszystko dostarcza dużo emocji i zabawy.

 

 

GÓRA UCZUĆ

Gra terapeutyczno-edukacyjna  

Gra "Góra uczuć" jest często wykorzystywana przez psychologów, pedagogów i psychoterapeutów w pracy z dziećmi. Gra jest znakomitym narzędziem, dzięki któremu rodzice mogą lepiej poznać swoje dzieci. Jest przeznaczona dla dzieci od szóstego roku życia, jednak z pomocą dorosłych poradzą sobie z nią również młodsze dzieci. Podczas rozgrywki dzieci i dorośli mają możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami, emocjami i spostrzeżeniami. Gra bazuje na zdaniach niedokończonych, ćwiczeniach pobudzających wyobraźnię, zadaniach rozwijających umiejętności komunikacyjne i ćwiczeniach oddechowych. Gra Góra Uczuć pozwala na zapoznanie się ze światem dziecka, jego myślami i emocjami, które przeżywa każdego dnia.

Adriana Pacholczyk - psycholog