W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, mycia zębów oraz nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej.

W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych, dnia 17. 03. 2022r. Grupa Groszków odwiedziła gabinet szkolnej pielęgniarki. Celem wycieczki było uświadomienie dzieci na czym polega pierwsza pomoc. Pani pielęgniarka przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu, wyjaśniła i pokazała jak zakłada się opatrunki i na co przy zakładaniu opatrunku należy zwrócić szczególna uwagę. Następnie zmierzyła i zważyła każde dziecko. Po czym przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego zachowania się podczas nagłego wypadku. Na koniec wizyty dzieci wspólnie z panią pielęgniarką przypomniały sobie numer alarmowy 112.

Cieszymy się z obecności pani pielęgniarki w naszej szkole i życzymy jej spokojnych dni gr. Groszki