,,Już przybyła wiosna miła,
już słoneczko świeci!
Poszły rzeki w świat daleki,
płyną het - do morza;
A ja śpiewam, a ja lecę,
gdzie ta ranna zorza”.

Na spotkanie z Panią Wiosną przedszkolaki przygotowywały się od początku marca, kiedy to przedszkolny korytarz zaczął mienić się barwnymi pracami dzieci a w kąciku przyrodniczym zakwitły hiacynty i prymulki. 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny od rana w przedszkolu panowało wielkie poruszenie. Dzieci nie mogły się doczekać spotkania z Wiosną. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku, jednak najwięcej radości sprawiło im poszukiwanie wiosny w plenerze. Wszystkie dzieci wyruszyły na spotkanie z Panią Wiosną barwnym korowodem, śpiewając i niosąc kolorowe wstążki i kwiaty. Już chwilę po wyjściu z przedszkola udało im się odnaleźć jej pierwsze zwiastuny. Pani Wiosna czekała na nich w ogródku wśród krokusów. Wraz z Panią Wiosną dzieci rozwiązywały wiosenne zagadki, odgadywały nazwy wiosennych kwiatów. Niezwykłe spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.