„Domki dla owadów”

Dzięki współpracy ze stolarnią Pana Andrzeja Fuławki z Miękini przy naszym Przedszkolu stanęły domki dla owadów, co wpisuje się w najnowszy edukacyjny, ekologiczny trend ratowania owadów zapylających.

Domki są w całości wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno, szyszki itp. Ustawione są w zaciszu, z dala od miejsc, gdzie przebywają i bawią się na codziennie dzieci. Dzięki postawieniu domków stworzyliśmy miejsca, w których owady będą mogły przezimować w następnym roku. W ostatnich latach napływają coraz bardziej niepokojące dane, wskazujące na zmniejszającą się liczebność owadów w środowisku, nawet do 70%. Ustawianie domków dla owadów, zwanych też hotelami jest działaniem wspierającym przetrwanie owadów zapylających, tak ważnych dla całego ekosystemu. Domki będą stanowiły również pomoc dydaktyczną podczas zajęć edukacyjnych dla dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej.

Uroczystej inauguracji domków dokonała Grupa Pszczółek, dzieci nie zrażone prawdziwie kwietniową pogodą odśpiewały swój hymn, a także przecięły symboliczną wstęgę. Wszyscy teraz w Przedszkolu oczekujemy na nowych gości żywiąc nadzieję, że w Domku dla Owadów zamieszka nie kto inny, jak Pszczółka Maja i jej przyjaciel Gucio.

Panu Andrzejowi Fuławce serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc i życzliwość dla naszego Przedszkola!