W maju wszystkie grupy z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Biblioteki Gminnej .

Na początku mieliśmy krótką, ale ciekawą lekcje na temat książek. Następnie pani bibliotekarka wyjaśniła na czym polega jej praca , co to jest biblioteka i jak należy się w niej zachowywać. Wspólnie ustaliliśmy co wolno, a czego nie wolno robić podczas pobytu w bibliotece. Dzieci dowiedziały się też w jaki sposób wypożycza się książki, i jak należy o nie dbać. Pani Natalia zachęcała wszystkich do czytania i wypożyczania książek. Przeczytała nam fragmenty niektórych książek, a potem wspólnie spróbowaliśmy powiedzieć wiersz Jana Brzechwy pt. „Żuk”.

W trakcie wizyty dzieci oglądały mnóstwo książek ulokowanych w poszczególnych działach, ale największym zainteresowaniem cieszył się dział „Literatura dla dzieci”. Dużą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju pozycji z trójwymiarowymi ilustracjami, atlasów o roślinach, zwierzętach, dinozaurach i ulubionych bohaterach. Niektórzy próbowali nawet czytać ich fragmenty. Dla wielu była to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta w Bibliotece.