,,My jesteśmy dzieci, mamy swoje prawa
Najważniejsza w naszym życiu jest dobra zabawa

Ważne bezpieczeństwo, przyjazny kolega
Ktoś, na kim zawsze możemy polegać .

Chcemy się uczyć i poznawać świat,

by móc dorosnąć za kilka lat''.

W dniu 20 listopada  w grupie Zajączków obchodziliśmy  Dzień Praw Dziecka. Dzieci dowiedziały się, że najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja Praw Dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. Przedszkolaki poznawały  swoje prawa przedstawione przez nauczyciela za pomocą ilustracji oraz wiersza M. Brykczyńskiego pt. „O prawach dziecka”,  a następnie „wyruszyły w podróż” do „Śmiesznej Krainy”, podczas której poznawały dzieci z różnych stron światach, o różnych kolorach skóry i różnym wyglądzie. Uczyły się tolerancji dla innych i umiejętności wyrażania swoich uczuć i emocji podczas zabawy integracyjnej „Dziecko do dziecka”. Wspólnie ustaliliśmy, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa.