We wrześniu, w ramach projektu pt. „Zawód Mojego Rodzica”,  grupy:  „Biedronki i „Żabki”, odwiedziła Pani Anna Zaleska - mama Julii, która jest zawodowym żołnierzem. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką służby wojskowej i promowanie pozytywnego wizerunku żołnierza wśród najmłodszych. Pani Anna zaprezentowała dzieciom filmy edukacyjne oraz opowiedziała na czym polega jej praca, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich służba dla ojczyzny. Pani Anna przedstawiła zawartość plecaka żołnierskiego, elementy umundurowania - w tym znaczenie kolorystyki stroju. Przedszkolaki miały okazję przymierzyć: plecak, hełm, berety, czy maskę przeciwgazową. Dzieci rozmawiały również o samolotach i innych pojazdach niezbędnych w pracy żołnierza.  P. Anna  uświadomiła dzieciom , że na poligonie żołnierze używają tylko amunicji ćwiczebnej oraz, że „ Nie strzelamy do ludzi i zwierząt , tylko do tarczy”.  Nasz gość przeprowadził także żołnierski  trening, czyli rozruch fizyczny. Przedszkolaki  z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie polecenia.

Bardzo dziękujemy P. Annie za niezwykle ciekawe spotkanie, przekazaną wiedzę  i pamiątkowe prezenty – papierowe tarcze strzeleckie.  Życzymy samych szczytnych chwil w służbie dla kraju.