,,Badajcie się Drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy”

W związku z realizacją przez Państwową Inspekcję Sanitarną w Środzie Śląskiej XI edycji wydarzenia profilaktycznego z okazji Dnia Mamy, nasze przedszkolaki pięknie udekorowały laurki, na odwrocie których każda mama otrzyma zaproszenie na bezpłatne badanie cytologiczne.

Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie zgłaszalności na badania profilaktyczne oraz indywidualne zaproszenie kobiet na bezpłatne badanie cytologiczne poprzez wręczenie laurek swoim mamom przez dzieci. Akcja upowszechnia wiedzę o badaniach przesiewowych, pozwalających zapobiegać chorobom lub wykrywać je we wczesnym etapie.

Wydarzenie jest niezwykle ważne, gdyż podkreśla, jak ważne jest zdrowie oraz profilaktyka, zatem wszystkie przedszkolaki życzą swoim Kochanym Mamom dużo zdrowia oraz przypominają- ,,Badajcie się Kochane Mamy!”