W poniedziałek 29 maja gościliśmy w naszym przedszkolu żołnierzy z 161 batalionu 16 Dolnośląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej .

Starszy sierżant Jan Berbeć  w bardzo ciekawy sposób opowiedział  naszym podopiecznym, na czym polega  praca żołnierza, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich służba dla Ojczyzny. Dzieci dowiedziały się również, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Żołnierze  zaprezentowali także różne elementy umundurowania oraz zawartość plecaka żołnierskiego. Przedszkolaki miały okazję przymierzenia hełmu, kamizelki taktycznej do noszenia różnych przedmiotów, słuchawek oraz maski przeciwgazowej. Każde dziecko mogło osobiście zaprezentować  na koleżance lub koledze  bezpieczne ułożenie osoby poszkodowanej.  Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści naszych gości.

Wizyta  żołnierzy była bardzo ciekawa. Na pewno na długi czas pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.