W dniu 12 czerwca 2023 roku  grupa Groszki wspólnie z grupą Nutki  pod opieką wychowawczyń wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Zabrodziu.

Na miejscu na dzieci czekały Indianki i mnóstwo atrakcji. Na terenie wioski dzieci zobaczyły oryginalne tipi i wigwamy,  czyli mieszkania Indian. Zwiedzanie było opatrzone bardzo ciekawymi komentarzami i opowieściami. Ale wioska indiańska to nie tylko eksponaty i opowieści z nią związane. To przede wszystkim możliwość  udziału w indiańskich grach i zabawach – czyli indiański tor przeszkód, nauka strzelania z łuku, chwytanie węży, wspinaczki i wiele innych atrakcji. Wyjazd udał nam się znakomicie, mieliśmy piękną, słoneczną pogodę i bardzo dobre humory . Ten dzień pozostanie z pewnością na długo w pamięci dzieci. W radosnych nastrojach wróciliśmy  do przedszkola.  Na pamiątkę zostaną  nam wspomnienia i piękne zdjęcia.