15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.  Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, pomysłowości,  zachęcenie dzieci do tworzenia, działania i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami, a  inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa "Kropka". Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej bajki o małej Vashti.   Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Radości i uśmiechu oraz fantazji w stawianiu kolorowych kropek nie zabrakło.  Bawiliśmy się w szukanie kropki, ustawianie się na kropce w łapanie kropki. Te zadania bardzo się przedszkolakom podobały, dlatego z ochotą powtórzyły zabawę kilkakrotnie.

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.